Ticari Analiz

Ticaret yapanların en büyük zorluğu ürünlerini satmak kadar, sattığı ürünlerin parasını tahsil etmesidir.Türkiye’de altının ve petrol ürünlerinin bile vadeli alınıp-satıldığını düşünürsek tahsilat sorunlarının yaşanmadığını iddia etmek zor olacaktır.

Ekofins geliştirdiği algoritma ile iyi müşteriler ile kötü müşterileri birbirinden ayırmakta ve daha işin başında zarar etmenizi önleyici çalışma yapmaktadır.

Gerçek zamanlı müşteri analizi

Dün iyi olan bir müşteriniz,bugün iyi olmayabilir yada bugün iyi olan bir müşteriniz yarın iyi olmayabilir.
Dinamik bir pazarda müşterilerinizin durumunu her an takip edebiliyor olmanız üstelik gerçek zamanlı sizinle bilgi paylaşımı olması para kaybetmenizin önüne geçecektir.

Siz uyusanızda 6 ay sonra çıkabilecek tahsilat sorununuz için Ekofins uyumaz.Ekofins 24 saat çalışır.

Güvendesiniz..

3D veri analizi ile tüm detayları inceliyoruz

İyi bir analiz için her detayın incelenmesi gerekli.Söz konusu detayların sadece rakamlardan oluştuğuna inanmıyoruz.

Örneğin; “düne kadar çeklerini ödeyen bir firma,üç ay sonra da çeklerini öder”. Eğer bu önerme doğru olsaydı firmalar kayıp vermezdi.Kısaca; bir firmanın sadece geçmişine bakarak,”gelecekte çeklerini ödeyeceğini” anlayamazsınız..

3D analiz model sistemimiz ile Ekofins sadece rakamlarla ilgilenmez.Analiz edilecek firma 3 boyutlu olarak incelenir.Tüm detaylar incelenir ve sistem kararını bu şekilde verir.

Analiz için sizden istenen bilgilerin sisteme girilmesinden sonra algoritmamız yüzlerce kriteri dikkate alarak çeşitli birleştirmeler/karşılaştırmalar/çapraz sorgular/puanlamalar yaparak sonucu tarafınıza bildirir.

Kurumsal şirketler için öz denetim mekanizması

Ekofins hizmetini şirketinizin finans ve pazarlama departmanlarına monte ettikten sonra öz denetiminiz güçlenecektir.Müşteri istihbaratını yapan çalışanlarınızın sorumluluğunu azaltırken performanslarının arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Profesyonel ve bilimsel yapılan bir müşteri analizi ve istihbaratı elbette kurumsal yapınızda yapılan çalışmalardan çok daha etkili olacaktır.

Bunların yanında tecrübelerimiz gösteriyor ki; bazı kurumsal yapıların içinde istisnada olsa bazı çalışanların şirketlerini zarara uğratacak olsa dahi kötü niyetli müşteriler ile ticarete onay vermekte yada ticarete devam etmektedir.

Ekofins, müşterileri analiz ve istihbarat noktasında personelinizi de denetleyecek bir sistemdir.